First Camp Råå Vallar-Helsingborg

First Camp Raa Vallar-Helsingborg

Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum
Vi öppnar Booking.com i en ny flik för en rättvis jämförelse.
First Camp Råå Vallar-Helsingborg
$$$$

Beskrivning

First Camp Råå Vallar-Helsingborg, som ligger ungefär 5 minuters gångavstånd från Beta, har uteplats, picknickområde och grillar för extra njutning. Villan, som ligger inom 15 minuters bilresa från Kullagatan, erbjuder gästerna en terrass.

Läge

Stranden ligger ungefär 10 minuters promenad bort och Kärnan ligger 6 km från boendet. Naturälskare kommer att njuta av närheten till Rååns dalgång, som ligger mindre än 8 minuters promenad bort. Fredriksdals museer och trädgårdar ligger ungefär 15 minuter med bil från First Camp Råå Vallar-Helsingborg.

Angelholm Helsingborg flygplats kan nås på 36 minuters bilresa.

Rum

Här erbjuds också uteplats och sitthörna samt utsikt över trädgården. Det finns också plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV. I badrummet finns även en separat toalett och en dusch. I badrummen finns också torktumlare för extra komfort.

Äta och dricka

Gästerna har tillgång till ett kök utrustat med ugn, spishäll och köksredskap, samt te-/kaffebryggare. För att testa rätter från det europeiska köket kan gästerna gå till Batteritorget Kok Pub Glass, som ligger mindre än 500 meter bort.

Fritid och business

Det finns en uppvärmd pool, bastu för gästernas avkoppling efter en hektisk dag. En mängd olika aktiviteter finns tillgängliga på plats, bland annat kanotpaddling, vandring och minigolf.

Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 15:00-23:59
senast 11:00
Bekvämligheter
privat parkering mot avgift finns på plats.
Wi-Fi finns tillgänglig i allmänna utrymmen och är gratis.
Övrig information
Barn och extrasängar
Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum. 
Husdjur
Husdjur tillåts på begäran.
Byggnad
Antal rum:30
Tidigare namn
nordic camping raa vallar
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!

Rum och tillgänglighet

Hus med 1 sovrum
  • Max:
    6 personer
  • Sängalternativ:
    2 enkelsängar
  • Trädgårdsutsikt
  • Dusch
  • Privat pool
Hus Holiday
  • Max:
    6 personer
  • Sängalternativ:
    2 enkelsängar

Faciliteter

Viktiga bekvämligheter

Gratis Wi-Fi

Gratis Wi-Fi på offentliga platser

Parkering

Parkeringsplats på hotellet

Bagageförvaring

Omklädningsrum

24-timmars tjänster
Mat/ Dryck

Matplats utomhus

Picknickområde/bord

Badbassäng

Säsongsöppen utomhuspool

Saltvattenspool

Uppvärmd pool

Spa

Bastu

TV

LCD-TV

Idrott och Fitness

  • Kanotpaddling
  • Vandring
  • Golfbana
  • Fiske

Service

  • Affärer/kommersiell service

Mat och dryck

  • Matplats utomhus
  • Picknickområde/bord

Affärsfaciliteter

  • Fax-/fotokopiering

Barn

  • Barnpool
  • Lekplats för barn

Spa och Fritidsfaciliteter

  • Saltvattenspool
  • Säsongsöppen utomhuspool
  • Uppvärmd pool
  • Strand
  • Solsängar
  • Trädgård
  • Grill faciliteter
  • Fritids- och TV-Rum
  • Bastu
  • Utomhusbad
  • Pool med utsikt
  • Grunda delen

Rumsutrustning

  • Sittgrupp
  • Uteplats
  • Terrass
  • Trädgårdsmöbler
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Matbord

Badrum

  • Tvättmaskin

Kök

  • Gemensamt kök
  • Torktumlare
  • Köksgeråd

Media

  • LCD-TV
Visa alla faciliteterDölj faciliteter

Viktig information om First Camp Råå Vallar-Helsingborg

💵 Lägsta rumspris 2897 SEK
📏 Avstånd till centrum 100 m
✈️ Avstånd till flygplats 40.2 km
🧳 Den närmaste flygplatsen Angelholm Helsingborg Flygplats, AGH

Läge

Adress
Adressen har kopierats.
Kustgatan, Helsingborg, Sverige, 252 70
Kartvisning
Kustgatan, Helsingborg, Sverige, 252 70
  • Populära sevärdheter
  • I närheten
  • Restauranger
  • Hotell i närheten
Kustgatan
AquaResort
120 m
Naturreservat
Rååns dalgång
570 m
Restaurang
Bistro 46
230 m
Restaurang
Vera's
380 m
Restaurang
Bistråå & Minigolf AB
370 m
Restaurang
Batteritorget Kok Pub Glass
460 m
Restaurang
Joes Thai Kitchen
1.0 km

Recensioner av First Camp Råå Vallar-Helsingborg

7.3 /10
Mycket bra
257 recensioner
Verifierade recensioner  
Upptäck topprankade alternativ genom verifierade recensioner från vår webbplats och Booking.com.
Våra gästers recensionerSkriv en recension
  • Skrev en recension den 02 juli
    Perfekt
    9.6

    Underbar och funktionell design! Fantastiskt trivsamt boende! Bra frukost med många val. Varma wienerbröd!

Vanliga frågor om First Camp Raa Vallar-Helsingborg

Finns det parkering vid villan First Camp Råå Vallar-Helsingborg Hotell?
Ja, villan First Camp Råå Vallar-Helsingborg Hotell erbjuder privat parkering på plats.
Finns det ett kök på villan First Camp Råå Vallar-Helsingborg Hotell?
Ja, villan First Camp Råå Vallar-Helsingborg Hotell har ett kök med ugn, spishäll och köksredskap.
Är husdjur välkomna i villan First Camp Råå Vallar-Helsingborg Hotell?
Ja, gästerna är välkomna att bo i villan First Camp Råå Vallar-Helsingborg Hotell med sina husdjur.
Vilka sevärdheter är värda att besöka under en vistelse i villan?
När du bor i villan kan du besöka Helsingborgs viktigaste landmärken, som Kullagatan (7 km), Fredriksdals museer och trädgårdar (8 km) och Kärnan, som ligger 15 minuters bilresa bort.
Finns det några spa-möjligheter som vi kan utnyttja i villan First Camp Råå Vallar-Helsingborg Hotell?
När du bor i villan First Camp Råå Vallar-Helsingborg Hotell har du möjlighet att koppla av med bastu.
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
-
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum